Router – zapora flitrujaca

Router - zapora flitrujaca

Co to jest Malware I co to oznacza

Malware (skrót od złośliwego oprogramowania) jest znanym zagrożeniem w naszym coraz bardziej połączonym świecie. W skrócie, malware jest jakiś program stworzony w celu spowodowania szkód w systemie komputerowym lub narażania bezpieczeństwa systemu komputerowego. Dość dużo wszystkie „nasties internet” słyszałeś o spadku do szerokiej kategorii złośliwego oprogramowania. Należą do nich wirusy, robaki, trojany, keylogger, spyware, adware. Nawet SPAM może uznać związane ze złośliwym oprogramowaniem, choć nie złośliwych się, ponieważ może to być środki, za pomocą których hakerzy aby te inne rodzaje programów do systemu.

Wirusy i robaki funkcji w komputerowym świecie tak jak robią w realnym świecie, które replikują się i przechodzą z jednego nośnika na inny (być, że komputer lub osoba, w zależności od typu mówisz). Mogą albo rozłożone na własną rękę, lub gdy użytkownik wykonuje pewne pre-zdecydowanych działań, takich jak otwarcie e-mail, uruchomienie programu, itp Okazuje się, że większość z tych programów są napisane do skorzystania z systemu operacyjnego Microsoft Windows niż Mac lub systemów Unix / Linux. Ale to ma wiele wspólnego z tym, że istnieje wiele więcej użytkowników systemu Windows niż inne rodzaje systemów operacyjnych.

Trojany biorą swoją nazwę od słynnej historii konia trojańskiego i działają w podobny sposób. Trojany przedostać się do systemu i ukryć tam pojawia się coś innego, pozornie nieszkodliwe plików, który po uruchomieniu, zawiera trochę więcej „coś”, że użytkownik na pewno nie spodziewa. Efekt końcowy zależy od tego, co znajduje się „wewnątrz konia”, aby kontynuować analogię. To może być program, który usuwa wszystko na dysku C:, to może zainstalować inny program lub zmienić istniejący program. W ten sposób spyware przedostaje się znacznie w czasie.
http://metryicentymetry.pl
– autor artykułu