Serwery i administratorzy

Serwery i administratorzy

Odblokuj Strony w szkole lub pracować z Web Proxy

Jeśli próbowałeś do przeglądania niektórych stron internetowych, takich jak Facebook, MySpace, Bebo czy YouTube w szkole lub w pracy, może się okazać, że dostęp do tych serwisów społecznościowych mogą być blokowane. To dlatego, że administrator sieci blokuje dostęp do tych witryn z wykorzystaniem zapory lub oprogramowania filtrującego internetowej. Większość serwisów społecznościowych są uważane za roztargnienie i nieproduktywne, a więc większość organizacji wybrać, aby je zablokować.

Jak można ominąć te ograniczenia sieciowe oraz surfowania zablokowanych stron internetowych, w szkole lub w pracy? Prostym rozwiązaniem jest użycie serwera proxy WWW. Pełnomocnik internetowej jest po prostu kolejna strona, która działa jako brama do łączenia się do miejsc, które chcesz odwiedzić. Do filtrów internetowych lub zaporami, wydaje się, że odwiedzasz innej strony internetowej, który nie został zablokowany.

Aby korzystać z serwera proxy WWW, wystarczy odwiedzić stronę proxy, wprowadź adres strony, którą chcesz odwiedzić w postaci wprowadzania adresu i naciśnij Enter. Serwer proxy pobierze stronę i wyświetli proxified zawartość jakby surfowania witryny bezpośrednio.

Korzystanie z serwera proxy WWW jest bardzo proste rozwiązanie, ponieważ nie ma nic do zainstalowania. Istnieją jednak pewne ograniczenia, co może zrobić proxy pod względem funkcjonalności na proxified stronach. Niektóre strony internetowe takie jak MySpace i Facebook wymagają javacript do prawidłowego funkcjonowania. Podczas przeglądania tych stron poprzez serwer proxy, należy wybrać taki, który ma dobrą obsługę języka JavaScript.

Dobry administrator sieci może być również ciężko pracuje, aby zablokować dostęp do stron proxy. Tak więc może być konieczne często poszukiwania nowych proxy, które nie zostały zablokowane. Jeśli konieczne jest regularne znaleźć nowe serwery proxy, można zaoszczędzić kłopotów subskrybując proxy list mailingowych, że prześle nowe pełnomocnictwa do Ciebie na podstawie dziennego lub tygodniowego. Można łatwo znaleźć wpisie web proxy, wykonując wyszukiwania w Google.

– autor artykułu